Czekamy na HomePodOS 16.3 i tvOS 16.3

Apple udostępniło wczoraj wieczorem publiczną wersję iOS 16.3. Nadal jednak brakuje aktualizacji architektury HomeKit oraz integracji czujników HomePod mini. Według doniesień, aktualizacje 16.3 dla HomePoda i Apple TV pojawią się jutro, w środę.

Po zainstalowaniu iOS 16.3 wszyscy z oczekiwaniem patrzyli na aplikację Home, aby zainstalować aktualizację HomePodOS. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Mimo, że iOS 16.3 zawiera wsparcie dla nowego HomePoda, update oprogramowania do wersji 16.3 dla HomePoda mini wciąż czeka. Aktualizacja po raz pierwszy integruje również czujniki temperatury i wilgotności, które od początku były wbudowane w HomePod mini.

Apple nie wydało również jeszcze nowej wersji dla Apple TV. Z pewnością jest to także spowodowane brakiem aktualizacji architektury HomeKit.

Jak wszyscy z pewnością wiedzą, opóźnienie spowodowane jest ciągłymi problemami z zaktualizowaną architekturą HomeKit, którą w dużej liczbie zgłaszali użytkownicy wersji beta. Czy Apple uporało się z problemem? Wg niepotwierdzonych informacji, aktualizacje zarówno dla HomePoda jak i Apple TV mają wyjść jutro tj. w środę.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply