Są pierwsze recenzje MacBooka Pro M2

Pierwsze recenzje M2 MacBook Pro są już dostępne. Wszyscy zgadzają się, że to bestia maszyny, ale wielu zastanawia się, czy to po prostu nie za dużo jak na Maca, nawet dla docelowych odbiorców.

Obok zaskakującej liczby recenzentów, którzy opłakują brak ekranu dotykowego, istnieje wspólny front, że starsze modele M1 to więcej niż wystarczająca moc komputerów dla zdecydowanej większości ludzi, nawet profesjonalistów wideo…

Laptop Mag mówi, że to oszałamiająca maszyna, ale przesada dla prawie wszystkich, w tym dla większości profesjonalistów wideo. Tak oto opisują nowe MacBooki Proz M2:

”Zastanawiam się, czy ja lub ty musimy wydać kolejne 2499 do 6499 dolarów na najnowszego MacBooka Apple … Odpowiedzią dla mnie i większości jest głośne nie. To, że firma wprowadza na rynek nowy kawałek błyszczącego owocu, podczas gdy my wciąż trzymamy ostatni kawałek, który nam sprzedali, nie oznacza, że nadszedł czas, aby wyrzucić nasze częściowo zużyte owoce do kosza – i ponownie opróżnić nasze konta bankowe lub sprzedać organy.”

”Jestem twórcą treści, który chętnie używa 13-calowego MacBooka Pro z chipsetem M2, gdy jest podłączony do dwóch monitorów 4K za pośrednictwem stacji dokującej do moich potrzeb edycyjnych. I mogę powiedzieć, że większość ludzi nie musi uaktualniać, chyba że wykonują dużo pracy dla Disneya, Pixara lub dużego studia filmowego, lub sieci telewizyjnej …”

W taki tonie wypowiada się większość recenzentów. Tak więc, czy dla Was to również przesada? Czy Apple zapędził się w dostarczaniu nam coraz to szybszych procesorów, chociaż poprzednicy radzą sobie z każdą możliwą pracą? A może Apple powinno tym razem pójść gdzie indziej? Np. w stworzenie gamingowego MacBooka Pro?

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply