Gurman: nie będzie nowego HomePoda mini

W ubiegłym tygodniu ujrzeliśmy nowego HomePoda 2 generacji. Rodzi się pytanie, czy Apple zamierza również rozwijać linię HomePoda mini. Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że „Apple nie pracuje obecnie nad nową generacją HomePoda mini”.

Gurman: Apple nie pracuje nad nowym HomePodem mini

W najnowszym wydaniu swojego newslettera PowerOn Mark Gurman z Bloomberga zagłębia się w różne tematy wokół Apple. Omawia między innymi nowego MacBooka Pro z M2 Pro i M2 Max, nowego Maca mini z M2 i M2 Pro oraz nowego HomePoda 2. generacji. Wszystkie trzy produkty zostały zapowiedziane w zeszłym tygodniu.

Zapytany o nowego HomePoda mini, Gurman stwierdza, co następuje:

”Po debiucie nowego HomePoda 2. generacji wielu użytkowników pytało o aktualizację dla modelu mini. W tym momencie nie sądzę jednak, aby Apple aktywnie pracowało nad takim produktem. Najnowszy HomePod nie zawiera żadnych istotnych nowych funkcji, które nie są już zawarte w Mini za 99 dolarów. Nie ma więc oczywistego powodu, by aktualizować model. Jasne, miło byłoby dostać więcej kolorów, niższą cenę oraz lepszy dźwięk i mikrofony, ale prawdziwe ulepszenia będą musiały być chyba wprowadzone na zapleczu – z Siri i integracją aplikacji.”

HomePod mini został wprowadzony w październiku 2020 roku. Od razu zdobył wielką popularność. Pół roku później Apple zaprzestało produkcji HomePoda. W zeszłym tygodniu świętowało jego powrót.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: