Twitter „aktualizuje” swoją aplikację

Po tym jak Musk oficjalnie potwiedził, że programiści firm trzecich nie mają już dostępu do API Twittera, oficjalna aplikacja otrzymała w piątek aktualizację z „nowymi funkcjami”. W rzeczywistości są to funkcje przywrócone a nie nowe.

Twitter przywraca opcję przypinania list i pełnowymiarowych podglądów

Najnowsza aktualizacja aplikacji Twitter na iPhone’a pozwala użytkownikom przypiąć swoje ulubione listy do zakładki Strona główna. W rezultacie listy te są również wyświetlane jako alternatywne osie czasu.

Nowa funkcja została ogłoszona przez właściciela Twittera Elona Muska, który powiedział, że oczekuje się, że funkcja ta poprawi wrażenia z Twittera. Jednak ta funkcja została już dodana do aplikacji Twitter na iOS w 2019 roku. Oczywiście, jak można się domyślić, Twitter w końcu zrezygnował z pomysłu i wrócił do zwykłej osi czasu, ponieważ nowa nie została dobrze zaakceptowana przez użytkowników.

Podczas gdy możliwość tworzenia różnych osi czasu dla określonych tematów jest interesująca, Twitter nadal wymusza oś czasu z sugestiami opartymi na algorytmach jako domyślnymi zamiast chronologiczną osi czasu.

Z poprzednią aktualizacją Twittera aplikacja na iOS przestała wyświetlać pełnowymiarowe podglądy obrazów. Na szczęście Twitter potwierdził, że to tylko błąd, a piątkowa aktualizacja przywraca pełnowymiarowe podglądy multimediów, zamiast przycinać je do proporcji 16:9.

Co dalej będzie z Twitterem i całą społecznością, okaże się w przeciągu paru najbliższych tygodni.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: