Twitter oficjalnie zakazuje wszystkich aplikacji firm trzecich

Nie ma tygodnia bez nowych wiadomości wokół portalu społecznościowego Twitter. Zaledwie kilka dni temu pojawiła się informacja, że Twitter celowo wprowadził zmiany w swoich interfejsach, aby wykluczyć aplikacje firm trzecich. Teraz firma idzie o krok dalej.

Wraz z opublikowaniem nowych wytycznych dla deweloperów, aplikacje firm trzecich takie jak Tweetbot czy Twitterrific zostały całkowicie zbanowane. W obszernym dokumencie jest właściwie tylko jedna zmiana, ale za to duża. Oto odpowiedni akapit:

„Użytkownik nie może wykorzystywać lub uzyskiwać dostępu (ani zezwalać innym na wykorzystywanie lub uzyskiwanie dostępu) do Materiałów licencjonowanych w celu stworzenia lub próby stworzenia usługi zastępczej, lub produktu podobnego do Aplikacji Twitter”.

Jeśli Twitter faktycznie będzie się tego trzymał, to prawdopodobnie będzie to koniec licznych aplikacji. Dotknie to nie tylko licznych deweloperów, ale przede wszystkim użytkowników Twittera, którzy chcą więcej funkcji niż w oficjalnej aplikacji Twittera.

Twitter nie podaje dokładnego wyjaśnienia tej decyzji. Oczywistym jest fakt, że Twitter nie może puszczać reklam przez aplikacje firm trzecich.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: