Onvis: Czujnik ruchu i czujnik bezpieczeństwa z Thread

Nie tak dawno temu cieszyliśmy się premierą czujnika kontaktowego z Thread, czyli Onvis CT3. Teraz na stronie producenta pojawiły się dwa kolejne nowe urządzenia, które są następcami dotychczasowych modeli. Obydwa urządzenia komunikują się poprzez Thread.

Onvis Motion Sensor SMS2

Poprzednik czyli Onvis Motion Sensor SMS1 pozostawiał wiele do życzenia jeśli chodzi o czas reakcji. Jego następca, Onvis Motion Sensor SMS2, ma temu zaradzić. Nowe urządzenie pozwala na regulowanie czułości czujnika ruchu. Bierze również pod uwagę jasność otoczenia. Urządzenie mierzy również temperaturę i wilgotność. Podczas gdy poprzednik opiera się na Bluetooth 5.0, Onvis Motion Sensor SMS2 może być również połączony przez Thread. Ma to zapewnić szybszy czas reakcji i dłuższy czas pracy na baterii.

Onvis Motion Sensor SMS2
Onvis Motion Sensor SMS2

Instrukcja urządzenia, która teraz wypłynęła, wspomina tylko o Apple Home. O standardzie Matter nie ma mowy. Nadal nie ma informacji o dacie premiery i zalecanej cenie detalicznej.

Onvis Security Alarm Contact Sensor CS2

Nowym modelem jest również Onvis Security Alarm Contact Sensor CS2. Na razie jednak nie ma prawie żadnych informacji, poza tym, że planowany jest model z Thread.

Obecnie dostępny Onvis Security Alarm Contact Sensor CS1 oprócz czujnika kontaktowego integruje system alarmowy z HomeKit. Dodatkowo z urządzeniem zintegrowana jest mała syrena, która może automatycznie uruchomić alarm po otwarciu okna lub drzwi. Dodatkowo producent zainstalował tutaj również czujnik temperatury i wilgotności.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply