Apple prezentuje HomePod 2 generacji

Rewelacji ciąg dalszy!!! Apple ogłosiło dzisiaj HomePod 2 generacji. Nowy HomePod to potężny inteligentny głośnik, który zapewnia jakość dźwięku na najwyższym poziomie! Apple postanowiło pozostawić design znany z pierwszej generacji tego głośnika. Nowy HomePod będzie dostępny w dwóch kolorach: białym i Midnight. Co się rzuca w oczy to w pełni podświetlany panel u góry głośnika. Apple HomePod 2 generacji jest wyposażony w nowe funkcje i inteligencję Siri.

„HomePod oferuje zaawansowany dźwięk obliczeniowy zapewniający przełomowe wrażenia słuchowe, w tym obsługę wciągających ścieżek dźwięku przestrzennego. Dzięki wygodnym nowym sposobom zarządzania codziennymi zadaniami i sterowania inteligentnym domem, użytkownicy mogą teraz tworzyć inteligentne automatyki domu za pomocą Siri, otrzymywać powiadomienia o wykryciu alarmu dymu lub tlenku węgla w ich domu oraz sprawdzać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu”.

HomePod 2 generacji

HomePod 2 zapewnia niesamowitą jakość dźwięku, z głębokim basem i zdumiewająco wysokimi częstotliwościami. Głośnik niskotonowy z mocnym silnikiem napędza membranę 20 mm. Całością zarządza układ Apple S7, który odpowiada również za computational audio.

Nowy HomePod posiada technologię wykrywania pomieszczeń. Dzięki tej funkcji urządzenie rozpoznaje odbicia dźwięku z pobliskich powierzchni, aby określić, czy jest on przy ścianie, czy wolnostojący, a następnie dostosowuje dźwięk w czasie rzeczywistym.

Precyzyjna kontrola kierunkowa szeregu pięciu głośników wysokotonowych kształtujących wiązkę oddziela i przesyła dźwięk bezpośredni i otoczenia, zanurzając słuchaczy w krystalicznie czystym wokalu i bogatym instrumentarium.

HomePod a HomeKit

Dodatkową funkcją HomePoda 2 generacji jest możliwość wychwytywania alarmów czujników dymu oraz czadu. Po wykryciu takiego alarmu HomePod wysyła nam na iPhone’a stosowne powiadomienie. Nowy HomePod posiada również wbudowany termometr oraz czujnik wilgotności powietrza. Funkcje te można następnie wykorzystywać w automatyzacjach w HomeKit. HomePod 2 posiada także wsparcie dla Matter. Teraz już wiemy, dlaczego tak bardzo zależy Apple na jak najszybszym wypuszczeniu iOS 16.3 z poprawnie działającą przebudowaną architekturą HomeKit.

Ceny HomePoda 2 to:

  • 299 USD w USA
  • 299 GBP w UK
  • 349 EUR w DE

macpretorians

Źródło: apple newsroom

2 myśli na temat “Apple prezentuje HomePod 2 generacji

Leave a Reply