FiLMiC Pro: aplikacja wideo teraz z przekierowaniem kodu QR i obsługą klawiatury

Do małych nagrań wideo dobrze nadaje się autorska aplikacja Apple’a – aparat. Jeśli jednak chcemy wydobyć więcej z obiektywów iPhone’a lub iPada, powinniśmy sięgnąć po aplikację taką jak FiLMiC Pro, która oferuje znacznie więcej możliwości dzięki zaawansowanym ustawieniom i wsparciu dla akcesoriów innych firm. Od końca ubiegłego roku zespół deweloperów wprowadził niestety także abonament: za eksport filmów FiLMiC Pro należy się 3,49 euro za tydzień lub 59,99 euro za rok. Do jej skonfigurowania na urządzeniu wymagany jest przynajmniej system iOS 13.0 lub nowszy oraz 100 MB wolnego miejsca na dysku.

FiLMiC Pro zaktualizowane do wersji 7.1

Tak informuje zespół odpowiedzialny za rozwój FiLMiC Pro w opisie w App Store dotyczącym ich aplikacji do obsługi wideo. Wersję 7.1 FiLMiC Pro można już pobrać z niemieckiego App Store, a przy okazji przynosi także trzy istotne usprawnienia. Oto nowe funkcje:

  • Udostępnianie presetów za pomocą kodu QR: Teraz można szybko udostępniać własne presety za pomocą kodu QR. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć „Ustawienia” > „Presety”, dotknąć trzech kropek obok presetu, który chcesz udostępnić i wybrać „Udostępnij”. To wygeneruje kod QR (wymagane połączenie z internetem), który może być zeskanowany za pomocą natywnej aplikacji aparatu lub aplikacji czytnika kodów QR innej firmy z drugiego urządzenia i natychmiast załadowany do FiLMiC Pro.
  • Obsługa klawiatury: FiLMiC Pro może być teraz sterowany za pomocą klawiatury bezprzewodowej lub przewodowej. W tym celu w menu „Ustawienia” > „Sprzęt” należy aktywować opcję „Sterowanie klawiaturą”. Następnie za pomocą klawiatury można wykonać ważne funkcje, takie jak blokowanie i odblokowywanie krzyża, przechodzenie przez tryby fotografowania, aktywowanie analiz na żywo oraz ręczne zmiany ostrości i ekspozycji. Aby uzyskać pełny przegląd dostępnych poleceń, dotknij przycisku Info obok opcji Sterowniki klawiatury w menu Ustawienia.
  • Moduły szybkiego działania do ustawiania ostrości i powiększania (QAM): Automatyzacja ruchów ostrości i zoomu nigdy nie była łatwiejsza dzięki nowym modułom dostępu typu „pull-to-point” dostępnym zarówno dla ostrości, jak i zoomu. Szybko ustawia się punkty A i B, a następnie wybiera jeden z dziewięciu dostępnych presetów prędkości, aby uzyskać idealne ustawienie ostrości lub zoomu. Aby uzyskać dostęp do QAM, wystarczy dotknąć wskaźnika wartości ostrości lub powiększenia znajdującego się tuż obok suwaka ręcznej regulacji ostrości lub powiększenia.

Program można pobrać z App Store.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: