Apple podobno planuje ubiegać się o prawa do angielskiej Premier League

Apple przygotowuje ofertę na prawa do streamingu angielskiej Premier League w Wielkiej Brytanii – taką informację przekazuje The Daily Mail.

Apple niedawno zapewniło sobie wyłączność na transmitowanie Major League Soccer na Apple TV+, począwszy od przyszłego miesiąca. Prawa te Apple wykupiło na 10 lat. Jednak firma się nie zatrzymuje i teraz podobno chce sobie zapewnić prawa do transmitowania Premier League.

W ostatnich latach można było zaobserwować wojny ofertowe między Sky Sports, BT Sport i Amazon Prime Video, przy czym Sky Sports często była dominującym graczem. Jednak warunki przetargu gwarantują, że żaden z nadawców nie uzyska praw do wszystkich meczów angielskiej Premier League. Z tego też powodu żadna umowa Apple dotycząca praw do transmisji tych meczów nie dorówna umowie na wyłączność, którą firma z powodzeniem wynegocjowała z MLS. Obecna umowa Sky Sports oraz BT Sport na transmisję meczów Premier League obowiązuje do 2025 roku.

Czy w 2025 roku zobaczymy transmisję meczów ligi angielskiej w Apple TV+? Czas pokaże. Jednak nie da się ukryć, że Apple w ostatnim czasie bardzo mocno stawia na sport. I to mi się bardzo podoba.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: