Timing: Aplikacja do śledzenia czasu dla macOS dostaje integrację Screen Time

Studenci, a osoby samozatrudnione już w szczególności, korzystają z aplikacji do śledzenia czasu, takich jak Timing. Aplikacja pozwala na automatyczne rejestrowanie czasu spędzonego przy komputerze Mac. Timing “rejestruje, z jakich aplikacji korzystasz, jakie strony internetowe odwiedzasz i jakie dokumenty edytujesz”. W ten sposób możesz poprawić swoją produktywność.

Timing zaktualizowany

Timing można pobrać bezpłatnie w wersji testowej zgodnej z macOS 10.15 Catalina lub nowszym ze strony dewelopera Daniela Alma. Aplikację na Maca można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni. Z pełnej wersji można następnie korzystać w cenie od 7 euro/miesiąc w zależności od tego, jakie funkcje są potrzebne w codziennej pracy.

Aby praca z Timingiem była jeszcze bardziej produktywna, deweloper i jego zespół od jakiegoś czasu pracują nad nową funkcją: Integracja czasu ekranowego.

Timing może więc importować wykorzystanie iPhone’a i iPada ze Screen Time. Według Daniela Alma, oferuje to różne korzyści:

  • Oś czasu, która pokazuje dokładnie, kiedy używałeś którego urządzenia i do czego.
  • Możesz przeglądać dowolną ilość czasu, zamiast ograniczać się do widoku dnia/tygodnia.
  • Timing przechowuje dane Screen Time przez dowolnie długi czas.
  • Działania mobilne można przypisywać do projektów metodą “przeciągnij i upuść”.
  • Timing może nawet wyświetlić pełne adresy URL stron internetowych, które odwiedziłeś w mobilnej wersji Safari.
  • Możesz szybko tworzyć ręczne wpisy czasowe, aby przypisać całe bloki działań mobilnych naraz.

Funkcja ta pozwala użytkownikom zarządzać czasem spędzanym na urządzeniach mobilnych w taki sam sposób, jak w przypadku korzystania z komputerów Mac, z pełną funkcjonalnością osi czasu i listy aktywności. Nawet reguły czasowe są dostępne, aby automatycznie kategoryzować wykorzystanie urządzeń mobilnych.

Nowa integracja Screen Time zostanie udostępniona w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia 2023 roku od godziny 16:00 wraz z aktualizacją do wersji 2023.1. Razem z aktualizacją pojawiły się także kolejne usprawnienia dotyczące przyjazności aplikacji dla użytkownika. Przegląd wszystkich zmian można znaleźć w release notes dla wersji 2023.1 programu Timing.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: