Aplikacje Apple Music i Apple TV dla Windows 11 są teraz rozwijane jako beta w Microsoft Store

Od dzisiaj użytkownicy Windows’a mogą pobrać wersję beta nowych aplikacji Apple Music i Apple TV bezpośrednio z Microsoft Store.

Aplikacje Apple Music i Apple TV już dostępne dla Windowsa

Zgodnie z zapowiedziami Microsoftu z zeszłego roku, Apple w końcu wprowadza aplikacje Apple Music i Apple TV do systemu Windows. Aplikacje te zostały zbudowane w oparciu o nowocześniejsze technologie, więc działają szybciej i zużywają mniej zasobów niż iTunes. Zarówno aplikacje Apple Music, jak i Apple TV wyglądają dość podobnie do wersji, które istnieją już na macOS, choć interfejs został nieco dostosowany do systemu Windows.

Dzięki aplikacji Apple TV użytkownicy mogą oglądać treści z Apple TV+, Apple TV Channels oraz filmy i programy telewizyjne z iTunes Store. Materiały mogą być przesyłane strumieniowo w 4K HDR, jeśli są dostępne i jeśli urządzenie obsługuje taką technologię. Jest to ogromny dodatek dla abonentów Apple TV+, ponieważ wcześniej jedynym sposobem dostępu do platformy w systemie Windows była przeglądarka internetowa.

Jeśli chodzi o aplikację Apple Music, ma ona niemal wszystkie te same funkcje obecne w wersji dla macOS – z wyjątkiem tekstów piosenek i Dolby Atmos. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swojej biblioteki z Apple Music lub również z iTunes Store. Zawartość z iTunes jest automatycznie przenoszona do nowej aplikacji. Należy jednak pamiętać, że iTunes przestanie działać po zainstalowaniu aplikacji Apple Music.

A ponieważ iTunes jest zastępowany, Apple wprowadza również inną nową aplikację dla systemu Windows o nazwie Apple Devices. Ta aplikacja pozwala użytkownikom synchronizować, tworzyć kopie zapasowe i przywracać urządzenia iOS i stare iPody za pomocą komputera. Apple ostrzega, że nowa wersja iTunes zostanie wydana dla systemu Windows w przyszłości, aby zachować wsparcie dla audiobooków i podcastów, ponieważ żadna z tych funkcji nie jest dostępna w aplikacji Apple Music.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply