BOE zbuduje w Wietnamie fabrykę OLED o wartości 250 mln dolarów

Boe to chińska firma, która w przeszłości miała problemy z testami jakości swoich wyświetlaczy. Zdaje się jednak, że otrzymali od Apple drugą szansę. Najprawdopodobniej Boe będzie odpowiedzialne za dostawę wyświetlaczy do iPhone’a 15.

Wg Kuo, znanego analityka Apple, Boe powinno otrzymać spore zamówienie na wyświetlacze do iPhone’a 15. Można być tego prawie pewnym, po ostatnich poczynaniach firmy z Państwa Środka.

BOE inwestuje w Wietnamie

Jak podaje Reuters BOE planuje budowę dwóch nowych fabryk w Wietnamie. Hale produkcyjne miałyby się znajdować na północy kraju.

W sumie BOE planuje wydzierżawić około 100 hektarów ziemi, z czego około jedna piąta zostanie przeznaczona na zakład produkcji systemów zdalnego sterowania o wartości 150 milionów dolarów. Kolejne 250 milionów dolarów przeznaczono na 50-hektarową fabrykę wyświetlaczy OLED. Tutaj najprawdopodobniej chodzi o zlecenie od Apple na wyświetlacze do iPhone’a 15. Jednak fabryka ta ma produkować ekrany nie tylko dla Apple, ale również innych odbiorców. Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na pomieszczenia dla dostawców. Obiekty mają zacząć pracę już od 2025r.

Posunięcia BOE są zgodne z posunięciami innych firm technologicznych, które chcą się rozwijać bez zbytniego uzależnienia od Chin lub powodowania napięć handlowych między USA a Chinami. Foxconn zainwestował już podobno 300 mln dolarów w rozbudowę swoich północnowietnamskich zakładów.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: