Peter Stern po sześciu latach odchodzi z Apple

Peter Stern, wiceprezes ds. usług w Apple, odchodzi z firmy po około 6 latach – wynika z informacji Business Insidera. Top manager odpowiada za usługi i subskrypcje w takich usługach jak: Apple TV+, Apple News+, iCloud, Apple Fitness+, Books, Apple Arcade oraz Apple One. Stern jest związany z Apple od ponad sześciu lat i podlega szefowi usług Eddy’emu Cue. Wcześniej był wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem ds. strategii w Time Warner Cable.

Obok Cue, Stern był ostatnio zaangażowany w rozwój treści sportowych dla Apple TV+, a także opiekował się innymi ważnymi usługami Apple. Wraz z odejściem Sterna, Apple będzie musiało zrestrukturyzować swój biznes usługowy. Stern ma opuścić Apple pod koniec miesiąca. Jak podaje Business Insider, był on wymieniany jako ewentualny następca Eddy’ego Cue, który w przyszłości mógłby przejąć dział usług Apple.

Usługi Apple stają się coraz ważniejsze – w roku fiskalnym 2022 dział usług Apple wygeneruje 78 mld dolarów, o 10 mld dolarów więcej niż w roku 2021.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: