Apple prezentuje Apple Business Connect

Apple ogłosiło dzisiaj wprowadzenie nowej usługi Apple Business Connect. Jest to bezpłatne narzędzie, które umożliwia firmom dostosowanie sposobu wyświetlania ich informacji w aplikacjach Apple. W ten sposób indywidualne informacje mogą być przechowywane między innymi w Apple Maps.

Apple Business Connect

Apple Business Connect umożliwia firmom każdej wielkości zgłaszania uwag do map lokalizacyjnych i dostosowywanie sposobu wyświetlania ważnych informacji dla ponad miliarda użytkowników Apple w Apple Maps, Messages, Wallet, Siri i innych aplikacjach.

Firmy mogą teraz zarządzać swoimi informacjami bezpośrednio na interaktywnej mapie lokalizacji w Apple Maps. Obejmuje to dodawanie i aktualizowanie zdjęć, logo, zapraszanie klientów do dokonywania zamówień lub rezerwacji bezpośrednio w Apple Maps. Firmy mogą tą drogą informować również o swoich ofertach specjalnych.

Oto co powiedział Eddy Cue na temat nowej usługi:

“Stworzyliśmy Business Connect, aby zapewnić użytkownikom Apple na całym świecie najdokładniejsze informacje dotyczące miejsc do jedzenia, robienia zakupów, podróży i nie tylko” – powiedział Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple ds. usług. “Apple Business Connect daje każdemu właścicielowi firmy narzędzia potrzebne do bardziej bezpośredniego łączenia się z klientami i przejęcia większej kontroli nad sposobem, w jaki miliardy ludzi widzą i angażują się w ich produkty i usługi każdego dnia.”

Mark Gurman nie ma wątpliwości, że nowa usługa Apple Business Connect jest wyraźnym przygotowaniem do pojawienia się reklam w wyszukiwarce Apple Maps. Firmy chcą być pewne, że ich strony w Apple Maps będą miały dokładnie takie informacje, jakie dane firma potrzebuje. Dopiero po upewnieniu się, z czystym sumieniem zapłacą za miejsce docelowe reklamy.

Właściciele firm mogą od teraz rejestrować się w Business Connect za pomocą istniejącego Apple ID na stronie samoobsługowej (oczywiście można też utworzyć nowy Apple ID). Po zarejestrowaniu się firmy i zweryfikowaniu jej przez Apple, może ona zastrzec swoją lokalizację (lokalizacje) i rozpocząć aktualizację oraz personalizację mapy lokalizacji. Całość jest całkowicie darmowa.

Prezentacje za pomocą Apple Business Connect są dostępne dla firm w USA od dzisiaj i będą dostępne dla firm na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

macpretorians

Źródło: macerkopf, apple

Leave a Reply