Apple pracuje nad własnymi wyświetlaczami microLED dla iPhone’ów i Apple Watch

Od przyszłego roku Apple chce stosować wyświetlacze opracowane we własnym zakresie w urządzeniach mobilnych, takich jak Apple Watch czy iPhone. Dzięki temu Apple stałoby się mniej zależne od dostawców, w tym Samsunga i LG.

Apple już teraz w swoich urządzeniach opiera się na kilku swoich rozwiązaniach. Najlepszym przykładem są z pewnością procesory. Teraz pojawił się raport, według którego Apple opracowuje własne wyświetlacze dla iPhone’a i Apple Watch.

Bloomberg informuje, że przejście na własne wyświetlacze Apple chce rozpocząć w przyszłym roku od Apple Watch Ultra. W tym modelu po raz pierwszy zostanie zastosowana technologia wyświetlacza microLED. Po udanym wprowadzeniu technologii microLED w Apple Watch, Apple rozszerzy ją na iPhone’a i inne urządzenia. Bardzo prawdopodobne jest, że wyświetlacze zostaną zaprojektowane w całości przez Apple i wyprodukowane przez producenta według specyfikacji i projektów Apple.

Projektem tym kieruje w Apple Wei Chen, który zarządza zespołem technologii wyświetlaczy w ramach działu technologii sprzętowych Johny’ego Srouji. W porównaniu do obecnych Apple Watchów, wyświetlacze nowej generacji mają oferować jaśniejsze, żywsze kolory i być lepiej widoczne pod szerszym kątem.

Czy cały proces przejścia na własne wyświetlacze powiedzie się tak samo dobrze, jak przejście na własne procesory? O tym przekonamy się w przeciągu paru najbliższych lat.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: