Apple Maps dostaje informacje o parkowaniu dzięki integracji ze SpotHero

Apple nawiązało współpracę z firmą SpotHero, aby zintegrować informacje o parkingach w Apple Maps dla ponad 8000 lokalizacji w USA i Kanadzie.

Korzystając z iPhone’a lub Maca, użytkownicy mogą otworzyć Apple Maps i wyszukać popularną lokalizację, aby sprawdzić, czy dostępne są informacje o parkingu. W menu “Więcej”, przycisk dla parkingu otwiera okno Safari aplikacji do strony internetowej SpotHero, która wyświetla informacje o rezerwacji.

Użytkownicy mogą zarezerwować parking, wprowadzając godziny lub miesięczne czasy i przechodząc do szczegółów płatności.

Można również filtrować wyniki na podstawie dostępności dla wózków inwalidzkich, ładowania dla pojazdów elektrycznych, dostępności parkingu i innych kryteriów.

Nowa integracja jest najnowszym ruchem ze strony Apple w celu poprawy doświadczenia z systemowych map. W 2021 roku firma wprowadziła nowe funkcje w USA, które pozwalają użytkownikom dostarczać oceny firm, punktów zainteresowania i innych godnych uwagi miejsc.

Apple kontynuuje również rozszerzanie swoich przeprojektowanych Map, które wprowadził w 2016 roku. Nowy projekt rozszerzył się na pięć dodatkowych krajów w grudniu 2022 roku, które obejmują Belgię, Liechtenstein, Luksemburg, Holandię i Szwajcarię.

macpretorians

Źródło: Appleinsider

Leave a Reply