CES 2023: Nowa stacja dokująca Thunderbolt 4 dla komputerów Mac

Firma OWC zapowiedziała na targach CES2023 stację dokującą Thunderbolt Go Dock, która według niej jest pierwszą na świecie w pełni funkcjonalną stacją Thunderbolt z wbudowanym zasilaczem. Dzięki obsłudze Thunderbolt 4 stacja dokująca może być używana z najnowszymi 14- i 16-calowymi modelami MacBooków Pro.

Stacja dokująca Thunderbolt od OWC

Stacje dokujące Thunderbolt zazwyczaj posiadają oddzielne zasilanie, podczas gdy stacje zasilane z magistrali, które są zasilane przez komputer Mac lub inne urządzenie, do którego są podłączone, zazwyczaj mają mniej portów. Nowa stacja dokująca firmy OWC ma rozwiązać ten problem, oferując zarówno wbudowane zasilanie, jak i dużą liczbę 11 portów, w tym dwa porty Thunderbolt 4, dwa porty USB-C, trzy porty USB-A, port HDMI, port Ethernet (2,5 Gbps), czytnik kart SD oraz gniazdo audio. Stacja dokująca podłącza się bezpośrednio do gniazda zasilania za pomocą przewodu, bez zewnętrznej kostki.

Stacja dokująca jest w stanie zapewnić do 90W ładowania przez przejście do podłączonego MacBooka Pro i jest kompatybilna z szeroką gamą innych urządzeń Apple z portami Thunderbolt lub USB-C, w tym MacBooka Air, iPada Pro, iPada Air i innych.

Stacja wyceniana jest na 399 dolarów. Firma rozpocznie wysyłkę w kwietniu. Na stronie OWC można podać swój adres e-mail, aby otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply