Firma Neo przedstawiła swoje produkty na CES 2023

Użytkownik Instagrama homewithapple donosi, że chiński producent inteligentnych produktów domowych Neo (oficjalnie Shenzhen NEO Electronic Co., LTD) ujawnił szereg produktów podczas CES 2023. Wszystkie zaprezentowane produkty są podobno kompatybilne z Matter, a wiele z nich wykorzystuje również protokół bezprzewodowy Thread.

Wśród nich znajdują się takie podstawowe urządzenia jak czujnik wycieku, czujnik kontaktu oraz jeden typ urządzenia, który pojawia się coraz częściej – czujnik obecności. Urządzenia te wykorzystują technologię Matter over Thread, przy czym czujnik obecności łączy technologię mmWave z bardziej standardowym czujnikiem ruchu PIR. Czujnik wycieku jest wyposażony w oddzielny kabel i dołączoną sondę, aby umożliwić urządzeniu wykrywanie wody dalej niż pozwala na to główny korpus urządzenia.

Kolejnym wymienionym urządzeniem firmy zgodnym z Matter jest sterownik zraszania, który wykorzystuje WiFi w paśmie 2,4 lub 5,0 GHz, wraz z Bluetooth do celów uruchomienia, z możliwością obsługi do 16 stref. Jednocześnie urządzenie wyposażone jest w to, co firma opisuje następująco:

„Urządzenie posiada wykrywanie w czasie rzeczywistym zmian temperatury otoczenia i wilgotności, związane ze zmianami pogodowymi … zatrzymać podlewanie w deszczowe dni, aby zaoszczędzić wodę”.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply