Aqara zapowiada kolejne urządzenia

Producent akcesoriów do inteligentnego domu Aqara zapowiedział kilka nowych urządzeń ze wsparciem dla takich funkcji jak HomeKit Secure Video i Home Key w Apple Wallet.

Video Doorbell G4 jest kompatybilny z HomeKit Secure Video i lokalnym streamingiem do inteligentnych wyświetlaczy Amazon i Google, a także będzie współpracował z Matter po oficjalnym przygotowaniu specyfikacji dla kamer.

Dzwonek do drzwi posiada lokalne rozpoznawanie twarzy AI, które może uruchamiać określone automatyzacje, oraz opcjonalną lokalną pamięć masową poprzez slot kart microSD. Może być zasilany bateryjnie lub przewodowo.

Smart Lock U100 jest pierwszym zamkiem deadbolt firmy Aqara i obsługuje HomeKit oraz funkcję Home Key w aplikacji Apple Wallet na iPhone’ach i Apple Watchach. Poza Home Key użytkownicy mogą również uwierzytelniać się za pomocą wbudowanego skanera linii papilarnych, hasła numerycznego, aplikacji Aqara i kart NFC, a także klucza mechanicznego. Urządzenie korzysta z protokołu Zigbee i obsługuje system Matter.

Poniżej film prezentujący produkty Aqary.

Obok Video Doorbell G4 i Smart Lock U100, firma zapowiedziała na targach CES 2023 także Presence Sensor FP2 i LED Strip T1 ze wsparciem dla HomeKit i Matter.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: