iPhone 16 ma dostać szybszą pamięć RAM typu LPDDR5X

iPhone 16, który prawdopodobnie pojawi się na rynku jesienią 2024 roku, ma mieć szybszą pamięć RAM. iPhone 15, który ma zostać ogłoszony za około osiem miesięcy, będzie miał taką samą pamięć RAM jak iPhone 14.

Macrumors odnosi się do tweeta ShrimpApplePro. W przeszłości zdążył on już kilka razy udowodnić swoje dobre kontakty z Apple, a teraz informuje nas o układzie A18, który ma trafić do iPhone’a 16 w przyszłym roku (przypuszczalnie tylko w modelu Pro).

Jeśli wierzyć ocenie leakera, układ A18 – podobnie jak tegoroczny A17 – będzie oparty na technologii 3nm i produkowany przez TSMC. Mówi się jednak, że układ A18 po raz pierwszy będzie wyposażony w pamięć RAM LPDDR5X, podczas gdy Apple wykorzysta pamięć LPDDR5 w obecnym układzie A16 i tegorocznym układzie A17.

Chociaż oczekuje się, że rodzaj pamięci nie zmieni się w iPhone 15 Pro, Apple może zwiększyć rozmiar pamięci z obecnych 6 GB w iPhone 14 Pro do 8 GB. Dzięki większej ilości pamięci RAM użytkownicy mogą cieszyć się lepszą wielozadaniowością na iOS z wieloma aplikacjami otwartymi w tle, a LPDDR5X może pomóc w poprawieniu wydajności baterii w kolejnym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply