Apple pracuje rzekomo nad „AirPods Lite”

Apple oferuje swoje słuchawki AirPods już od kilku lat. Producent z Cupertino oferuje obecnie w swoim portfolio cztery różne modele AirPods: AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro 2 i AirPods Max. Według obecnych szacunków analityków, w niedalekiej perspektywie pojawi się tzw. linia AirPods Lite.

Apple chce wydać linię „AirPods Lite”

AirPods to prawdziwy sukces Apple. Słuchawki sprzedają się znakomicie, chociaż trzeba powiedzieć, że słuchawki AirPods nie są tanie. Według Jeffa Pu z Haitong Intl Tech Research Apple pracuje nad tzw. “AirPods Lite”, a więc nad tańszymi słuchawkami AirPods, na które każdy będzie mógł sobie pozwolić.

Jeff Pu, opierając się na swoich źródłach, spodziewa się, że w bieżącym roku popyt na AirPods spadnie. Dokładniej rzecz biorąc, dostawy AirPods mają spaść z 73 milionów sztuk w 2022 roku do 63 milionów w 2023 roku. Jest to uzasadnione umiarkowanym popytem na AirPods 3 oraz faktem, że Apple prawdopodobnie nie wprowadzi w tym roku nowego modelu AirPods.

Nie wiadomo, czym dokładnie mają być AirPods Lite. Analityk opisuje ten model jedynie jako tańszy produkt, który ma konkurować ze słuchawkami innych firm niż Apple. Wraz z wprowadzeniem słuchawek AirPods 3 (od 209 euro), Apple uczyniło ze słuchawek AirPods 2 (159 euro) nowy model podstawowy. AirPods Lite powinny więc kosztować mniej niż 159 euro.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple pracuje rzekomo nad „AirPods Lite”

Leave a Reply