Nowa koncepcja Apple: Hybryda iPada i HomePoda

Apple eksperymentuje z przyszłymi projektami HomePoda, które mogą zawierać ekran.

Mark Gurman z Bloomberga opisał urządzenie, nad którym pracuje Apple, jako wysokiej klasy głośnik HomePod połączony z iPadem za pomocą robotycznego ramienia. Ramię byłoby w stanie obracać się i poruszać, podążając za użytkownikiem po pokoju podczas rozmowy wideo, dla bardziej zaawansowanej wersji funkcji wideo Center Stage, którą Apple dodał do niektórych swoich produktów.

Zewnętrznie koncept jest bardzo podobny do kultowego iMac’a G4, co mi osobiście bardzo się podoba.

Apple: iMac G4
Apple: Koncept Hybrydy iPada z HomePodem

Hybryda iPad/HomePod został opisany jako urządzenie, które jest w fazie opracowywania koncepcji, więc nie jest przesądzone, że urządzenie ujrzy światło dzienne. Jeśli się pojawi, to może wystartować w formie głębszej integracji między przyszłym HomePodem a iPadem, wraz z opcjonalnym ramieniem akcesoryjnym łączącym te dwa urządzenia.

Apple eksperymentowało z głębszą integracją między produktami przez ostatnie kilka lat. iPad i Mac mogą łączyć się ze sobą, aby być kontrolowanym za pomocą jednej myszy lub trackpada i jednej klawiatury. Natomiast iPhone może łączyć się z komputerem Mac, aby służyć jako jego kamera. Dlatego pomysł połączenia HomePoda i iPada nie jest nierealny. Ile to zajmie czasu, to już inna kwestia.

Podsumowując, taki koncept uważam za bardzo ciekawy i byłby to świeży produkt w ofercie Apple.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Nowa koncepcja Apple: Hybryda iPada i HomePoda

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: