HandBrake z aktualizacją do wersji 1.6

Popularny konwerter wideo HandBrake został ostatnio zaktualizowany o kilka istotnych usprawnień. Obejmują one wsparcie dla kodowania filmów przy użyciu 10-bitowych kodeków AV1 i VP9, a także wiele innych nowych funkcji i optymalizacji.

HandBrake 1.6

HandBrake, pierwotnie stworzony do zgrywania płyt DVD, jest narzędziem dla tych, którzy chcą konwertować istniejące materiały wideo na formaty zajmujące mało miejsca i przeznaczone do oglądania na urządzeniach z systemem iOS. Jest darmowy, wieloplatformowy – działa na Macu, Windowsie i Linuksie – i ma otwarte źródło.

W wersji 1.6.0 HandBrake otrzymał szereg ulepszeń. Na przykład obsługuje teraz kodowanie wideo AV1, VP9 10-bit, NVENC HEVC 10-bit i VCN HEVC 10-bit. Aktualizacja dodaje również obsługę wysokiej głębi bitowej i głębi kolorów do różnych koderów i filtrów, a także nowe presety 4K AV1 i 4K HEVC.

Właściciele komputerów Apple Silicon Mac mogą teraz używać profilu 4:2:2 H.265 dla kodeka VideoToolbox. Nowa wersja aplikacji obsługuje również Intel Deep Link Hyper Encode, aby zwiększyć wydajność podczas pracy z wieloma silnikami multimedialnymi QSV na komputerach z procesorem Intel. Ale to nie wszystko. HandBrake współpracuje teraz z OpenBSD, a wersja dla komputerów Mac otrzymała wsparcie dla Quick Look i tłumaczenia na więcej języków, w tym japoński.

Możesz pobrać HandBrake 1.6 bezpośrednio z GitHub. Tam też można znaleźć pełne informacje o wydaniu aktualizacji.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: