Zapowiedziano moduł Matter dla Yale Assure Locks

Yale ogłosiło (za pośrednictwem Connectivity Standards Alliance) swój najnowszy moduł przeznaczony do pracy z ich gamą zamków Assure. Teraz zamki będą wspierały nowy standard inteligentnego domu Matter.

Najnowszy model, Assure Lock 2, jest dostępny w czterech konfiguracjach, z klawiaturą i zamkiem lub tylko z klawiaturą, wraz z klawiaturą z ekranem dotykowym lub fizyczną klawiaturą, każda z maksymalnie trzema wykończeniami. Oprócz tego modele bazowe obsługują już HomeKit po wyjęciu z pudełka przez Bluetooth lub mostek Yale WiFi, ale można również kupić oddzielne moduły, które umieszcza się w górnej części wewnętrznej połowy zamka. Modele te oferują WiFi (bez potrzeby stosowania wspomnianego mostu), Z-Wave lub Zigbee.

Assure Lock 2
Assure Lock 2

Nowy moduł Matter użyje Thread do połączenia się z Thread Border Router, a stamtąd będzie wystawiony na działanie HomeKit, z wbudowanym Bluetooth jako rezerwowym sposobem komunikacji w sytuacjach, gdy Thread z jakiegoś powodu nie będzie funkcjonował.

Firma twierdzi, że ten nowy model będzie działał ze wszystkimi zamkami marki Assure, z wyjątkiem blokady dźwigni Yale Assure: “Inteligentny moduł Yale Matter nie będzie kompatybilny z Yale Assure Lever w momencie premiery”.

Jednym szczegółem, który może zniechęcić niektórych do zakupu tego zamka, jest jednak brak wsparcia dla Apple HomeKey.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: