Czujnik Qingping z Thread

Od pewnego czasu mówiło się o czujniku temperatury i wilgotności Qingping. Wygląda na to, że urządzenie trafiło w końcu na rynek. Firma sprzedaje teraz to urządzenie w Chinach za 199 RMB (około 28 USD).

Czujnik temperatury i wilgotności firmy Qingping
Czujnik temperatury i wilgotności firmy Qingping

Czujnik temperatury i wilgotności jest teraz wyposażony w Thread i Bluetooth. Bluetooth używany jest do wstępnej konfiguracji a Thread do komunikacji za pośrednictwem Thread Border Router (HomePod Mini, Apple TV 2021, Apple TV 2022 (128Gb).

Pierwsza wersja – z Bluetooth – była kompatybilna tylko z Mi Home, własną platformą inteligentnego domu Xiaomi, druga wersja dodała obsługę HomeKit, zachowując jednocześnie Bluetooth, teraz trzecia generacja przyniosła obsługę Thread. Urządzenie posiada duży okrągły wyświetlacz E-ink i jest zasilane jedną baterią monet CR2430. Jest również wyposażony w magnetyczny uchwyt ścienny, a także wbudowany stojak biurkowy.

Urządzenie może być aktualizowane pod kątem zgodności z Matter, która — gdy firma będzie gotowa — powinna pojawić się jako aktualizacja oprogramowania układowego za pośrednictwem własnej aplikacji excellentQingping+.

Jeśli chodzi o dostępność poza Chinami, czujnik powinien pojawić się na Amazon Germany w przyszłym tygodniu — jakiś czas po nowym roku, a w Stanach Zjednoczonych pojawi się na początku lutego. Podczas gdy najnowsza wersja używa Thread, obie poprzednie wersje działają dokładnie tak samo, w gruncie rzeczy. Poniżej film dający więcej informacji na temat poprzedniej wersji HomeKit-Bluetooth.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: