Niewypał iPhone 14 Plus — co zrobi Apple?

Nie da się ukryć, że iPhone 14 Plus to najbardziej chybiony pomysł Apple od wielu lat. Firma najwyraźniej martwi się o wyniki sprzedaży swojego iPhone’a 14 Plus. Model grozi również porażką w dłuższej perspektywie, a Apple rzekomo bada różne strategie wewnętrznie, aby przeciwdziałać temu rozwojowi.

Apple od jakiegoś czasu eksperymentuje. W tej chwili najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu maksymalizacja zysków może być również szkodliwe dla innowacji produktowych. iPhone SE mógł już stać się podejrzaną ofiarą tej strategii.

Model nie został ponownie znacząco zaktualizowany wraz z najnowszą aktualizacją, nie jest już akceptowany przez klienta i dlatego może zostać wycofany przez Apple.

Co Apple zrobi z iPhonem 14 Plus?

Mówi się również, że model iPhone’a 14 Plus sprzedaje się bardzo źle. Zasadniczo jest to nic innego jak duży iPhone 14, który również jest nieco droższy. Kilka tygodni temu zakładano, że Apple mógł już znacznie ograniczyć produkcję iPhone’a 14 Plus.

Jeden z bardziej znanych przecieków nakreślił teraz dwie strategie, które Apple powinien rozważyć, aby przeciwdziałać słabym liczbom sprzedaży.

Apple może dalej promować różnicowanie modeli iPhone’a, jak już podejrzewano. Doprowadziłoby to klientów jeszcze bardziej do drogich modeli Pro, co mogłoby się udać w krótkim okresie, ale także niesie ze sobą ryzyko w dłuższej perspektywie.

Alternatywnie, Apple powinno rozważyć obniżenie ceny standardowych modeli. iPhone 15 Plus mógłby wtedy stać się tańszy, podobnie jak iPhone 15 w mniejszej wersji. Apple może faktycznie osiągnąłby więcej niż jeszcze silniejszy nacisk na segment premium z wyższej półki.

Jedno nie ulega wątpliwości. Apple musi coś zrobić z tańszą linią iPhonów.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: