Hub SmartThings V3 dołącza do Matter

W październiku Samsung ogłosił, że w ramach wdrożenia Matter koncentratory V2 i V3 SmartThings będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania układowego, aby umożliwić im pracę jako kontrolery Matter. Umożliwi to użytkownikom sterowanie urządzeniami Matter przez WiFi lub Ethernet. Jeśli chodzi o urządzenia obsługujące Thread, koncentrator V3 i klucze v3 poradzą sobie lepiej.

Najnowszy hub, który obiecał funkcjonalność Thread Border Router, został teraz dodany do listy urządzeń kompatybilnych z Thread na stronie internetowej The Thread Group, co pozwoliłoby na wyłączenie urządzeń Thread na działanie Matter (Matter over Thread).

Podobnie jak obecnie w przypadku aplikacji Amazon Alexa i Google Home, początkowo aktualizacje będą dostępne tylko za pośrednictwem wersji aplikacji SmartThings na Androida, chociaż zgodnie z oczekiwaniami aktualizacja aplikacji na iOS pojawi się w pierwszym kwartale 2023 r., co dotyczy również wyżej wymienionych aplikacji dla Alexy i Google.

Samsung twierdzi również, że zarówno Zigbee, jak i Thread będą działać z tego samego chipsetu, kontynuując w ten sposób obsługę urządzeń Zigbee, a także nowszych produktów Thread w miarę ich wydania. W obecnej formie Eve ma trzy urządzenia, które można zaktualizować, aby obsługiwać Matter over Thread (za pośrednictwem programu beta) – wtyczkę Eve Energy Smart, Eve Door & Window Sensor i Eve Motion Sensor.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply