Chipy Apple 3 nm: produkcja już w tym tygodniu

Główny dostawca chipów Apple TSMC rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm w tym tygodniu, a Apple będzie głównym klientem tych chipów. Mogą one być użyte w nadchodzących chipach M2 Pro, które mają zasilać zaktualizowane modele MacBooka Pro i Maca mini.

Według nowego raportu DigiTimes TSMC rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm nowej generacji w czwartek, 29 grudnia, zgodnie z raportami z początku roku, które mówiły, że masowa produkcja 3 nm rozpocznie się później w 2022 roku. Z raportu:

”TSMC ma zorganizować ceremonię w Fab 18 w Southern Taiwan Science Park (STSP) 29 grudnia, aby uczcić rozpoczęcie komercyjnej produkcji chipów przy użyciu technologii procesowej 3 nm. Firma szczegółowo opisze również plany rozszerzenia produkcji chipów 3 nm w branży, według źródeł w firmach produkujących sprzęt półprzewodnikowy”.

Apple obecnie polega na procesie 4 nm w chipie A16 Bionic w serii iPhone 14 Pro, ale może przeskoczyć do 3 nm już na początku przyszłego roku. Raport z sierpnia twierdził, że nadchodzące chipy M2 Pro będą pierwszymi opartymi na procesie 3 nm. Oczekuje się, że chip M2 Pro zadebiutuje jako pierwszy w zaktualizowanych 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro na początku przyszłego roku i prawdopodobnie zaktualizowanych modelach Mac Studio i Mac mini.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Chipy Apple 3 nm: produkcja już w tym tygodniu

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: