Bitwarden uwierzytelnia bez hasła

DuckDuckGo, popularna wyszukiwarka skoncentrowana na prywatności, ogłosiła nowe partnerstwo z Bitwarden, menedżerem haseł typu open source. To partnerstwo spowoduje, że pierwszy zewnętrzny menedżer haseł zostanie wbudowany bezpośrednio w DuckDuckGo dla użytkowników komputerów Mac.

Bitwarden to menedżer haseł, który oferuje wiele takich samych funkcji jak inne popularne menedżery haseł, takich jak możliwość przechowywania i zarządzania wieloma hasłami, generowania silnych haseł i automatycznego wypełniania formularzy logowania na stronach internetowych. Bitwarden jest całkowicie darmowy, co czyni go atrakcyjną opcją dla tych, którzy szukają bezpiecznego i niedrogiego menedżera haseł.

Nowe partnerstwo między DuckDuckGo i Bitwarden umożliwi użytkownikom komputerów Mac łatwy dostęp do haseł Bitwarden i zarządzanie nimi bezpośrednio z paska wyszukiwania DuckDuckGo. Ta integracja jeszcze bardziej ułatwi użytkownikom ochronę ich kont internetowych i zachowanie prywatności podczas przeglądania sieci.

Bitwarden ogłasza nowe uwierzytelnianie bez hasła

Nowa funkcja uwierzytelniania bez hasła Bitwarden rozwiązuje problem, umożliwiając użytkownikom dostęp do ich skarbca internetowego bez konieczności wprowadzania hasła. Zamiast tego użytkownicy mogą po prostu użyć klucza bezpieczeństwa, uwierzytelniania biometrycznego lub jednorazowego kodu wysłanego na ich adres e-mail, lub urządzenie mobilne, aby zalogować się do swojego skarbca internetowego.

Ta nowa funkcja jest nie tylko wygodna dla użytkowników, ale także poprawia bezpieczeństwo ich menedżera haseł, całkowicie eliminując potrzebę posiadania hasła. Używając klucza bezpieczeństwa, uwierzytelniania biometrycznego lub jednorazowego kodu, użytkownicy mogą być pewni, że tylko oni mają dostęp do swojego menedżera haseł, nawet jeśli ich hasło jest w jakiś sposób naruszone. Ta praca jest częścią FIDO Alliance i szybko staje się standardem haseł.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply