Pixelmator Pro z nową funkcją „Deband”

Popularny edytor obrazów dla macOS Pixelmator Pro został zaktualizowany w środę o bardzo przydatną nową funkcję. Nazwano ją “Deband”. Funkcja ta usuwa efekt znany jako “kolorowe pasmo” ze zdjęć za pomocą uczenia maszynowego, co powinno sprawić, że obrazy będą wyglądać jeszcze piękniej i bardziej naturalnie.

Pixelmator Pro otrzymuje funkcję „Deband”

Jak wyjaśniono na stronie internetowej aplikacji, pasma kolorów jest powszechnym rodzajem artefaktu obrazu, który staje się niezwykle zauważalny na zdjęciach niskiej jakości. Te artefakty powodują gradienty lub duże obszary jednolitego koloru na zdjęciu, a ręczne ich usunięcie nie jest łatwym zadaniem.

Użytkownicy Pixelmator Pro mogą teraz skorzystać z funkcji Deband, aby usunąć pasmo kolorów ze zdjęć za pomocą jednego kliknięcia.

Zespół Pixelmator twierdzi, że algorytm Deband został przeszkolony w zakresie „inteligentnej analizy kolorów, gradientów i tekstur na obrazach, określania, gdzie znajdują się dotknięte obszary i płynnego ich wygładzania bez dotykania drobniejszych szczegółów w innych częściach obrazu”.

Chociaż posteryzacja nie jest szczególnie trudna do pozbycia się — możesz ją rozmyć lub dodać szum, aby ją ukryć — jest to bardzo pracochłonne zadanie. Albo było. Dzięki magii uczenia maszynowego udało nam się przekształcić debanding kolorów w bezproblemowy proces jednym kliknięciem. A rezultaty są po prostu niesamowite!

Ponadto Pixelmator Pro 3.2.3 dodaje również wiele szablonów świątecznych, które można łatwo dostosować i udostępnić. Istnieje 18 szablonów zaprojektowanych przez artystów, które mogą być używane do tworzenia postów w mediach społecznościowych, opowiadań, plakatów i drukowanych kartek okolicznościowych. Twórcy Pixelmatora twierdzą, że jest to “mały prezent od zespołu Pixelmator” dla jego użytkowników.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: