DaVinci Resolve na iPada

Wersja DaVinci Resolve na iPada jest teraz w App Store, wprowadzając do iPadOS edytor wideo wagi ciężkiej. Użytkownicy, którzy potrzebują czegoś więcej niż podstawowej edycji wideo w stylu iMovie na iPadzie, od dawna mają doskonały LumaFusion. Prosili Apple o wprowadzenie Final Cut Pro na iPada, bez rezultatu. Teraz istnieje aplikacja do edycji wideo na komputery stacjonarne i dla iPadOS 16 lub nowszego.

DaVinci Resolve w wersji dla iPada

Jak wcześniej obiecano, tak i zrobiono. Dla najnowszych modeli iPada Pro udostępniono w App Store edytor wideo DaVinci Resolve. Podobnie jak w przypadku swojego odpowiednika na Maca, DaVinci Resolve na iPada można pobrać za darmo. Jest to pełna wersja DaVinci Resolve, przeprojektowana do pracy na iPadzie i zawiera większość funkcji, których potrzebują edytorzy wideo.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wersja DaVinci Resolve na iPada zapewnia wszystkie funkcje wersji na Maca. Obejmuje również dostęp beta do usługi chmury dewelopera Blackmagic w celu udostępniania materiału filmowego.

”Zgodność z DaVinci Resolve 18 dla komputerów Mac i Blackmagic Cloud oznacza, że klienci mogą współpracować na tej samej osi czasu z innymi redaktorami lub kolorystami, a także inżynierami dźwięku i artystami VFX z dosłownie z dowolnego miejsca na świecie” – powiedział Grant Petty, dyrektor generalny Blackmagic Design, we wcześniejszym oświadczeniu. “Myślę, że wypróbowanie nowej wersji na iPada będzie ekscytujące i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak korzystają z niej nasi klienci, ich kreatywność będzie oszałamiająca.”

DaVinci Resolve działa na wszystkich iPadach z systemem iPadOS 16 lub nowszym i jest zoptymalizowany dla modeli iPad Pro M1 i M2.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: