Eve MotionBlinds otrzymują certyfikat Matter

W nocy baza Matter została uzupełniona o kilka nowych urządzeń: Oprócz licznych lamp od WWiZ, swój certyfikat otrzymały również inteligentne rolety Eve MotionBlinds.

Monachijska firma Eve Systems pracuje nad tym, aby jej własne urządzenia obsługiwały nowy standard inteligentnego domu Matter. W tym celu firma odpowiednio dostosowała sprzęt i teraz oficjalnie certyfikowała siódme urządzenie, jakim jest Eve MotionBlinds. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie Connectivity Standards Alliance, aby wyposażyć Eve MotionBlinds w Matter. Tak samo, jak dostosowano do nowego systemu Eve Door & Window, Eve Energy (AU/EU/UK/US) i Eve Motion.

Warunkiem jest nowe oprogramowanie układowe i migracja Matter. Oprogramowanie jest już dostępne dla pierwszych urządzeń w ramach programu wczesnego dostępu. Jeśli jednak i tak korzystasz z urządzeń wyłącznie za pośrednictwem HomeKit, obecnie odradzamy migrację.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy firma zapewni migrację do Matter dla Eve MotionBlinds. Inteligentne rolety są dystrybuowane przez różnych producentów rolet.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: