Francuski sąd narzuca Apple grzywnę za nieuczciwe praktyki w App Store

Francuski sąd handlowy w Paryżu skazał Apple na grzywnę w wysokości 1 miliona Euro za nadużycia w App Store. Zgodnie z orzeczeniem, Apple nałożyło nieuczciwe klauzule handlowe na francuskich twórców aplikacji w celu uzyskania dostępu do App Store. Takie informacje przekazał Reuters. Decyzja jest zakończeniem rocznego śledztwa prowadzonego przez rząd francuski.

W oświadczeniu Apple ogłosiło, że przeanalizuje decyzję sądu i będzie kontynuować współpracę z francuskimi deweloperami. Firma powiedziała również, że wierzy w „żywe i konkurencyjne rynki”, które pozwalają na rozkwit innowacji. Apple pisze:

„Uważnie przeanalizujemy decyzję francuskiego sądu i nadal będziemy ciężko pracować, aby wspierać programistów i zapewnić użytkownikom bezpieczne wrażenia.

Za pośrednictwem App Store pomogliśmy francuskim programistom każdej wielkości dzielić się swoją pasją i kreatywnością z użytkownikami na całym świecie, jednocześnie tworząc bezpieczne i godne zaufania miejsce dla klientów.”

Chociaż grzywna nałożona na Apple jest niewielka w porównaniu z przychodami firmy, może potencjalnie doprowadzić do zmian w zasadach App Store. Apple wprowadziło już pewne zmiany na korzyść deweloperów, takich jak np. Program dla małych firm App Store.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: