Apple rozszerza program samonaprawy

Samoobsługowy program naprawczy Apple zostanie rozszerzony na inne urządzenia. Na dzień dzisiejszy zainteresowani użytkownicy mogą samodzielnie naprawiać komputery Mac. Każdy użytkownik prawdopodobnie musi sam zdecydować, jak przydatna jest samonaprawa w warunkach Apple.

Apple rozszerza swój program samonaprawy na inne urządzenia. Na dzień dzisiejszy użytkownicy mogą również samodzielnie naprawiać modele komputerów stacjonarnych Mac, korzystając z oryginalnych części zamiennych i instrukcji, a także narzędzi firmy Apple. W szczególności program zostanie rozszerzony na iMaca z Apple Silicon, Mac Mini z M1 i Mac Studio. Użytkownicy mogą teraz również otwierać i naprawiać wyświetlacz studyjny, gdy tylko pojawią się problemy. Osobiście nie jestem pewny, czy to dobry pomysł.

Program został wprowadzony w kwietniu, prawdopodobnie w celu złagodzenia presji ze strony Apple, ponieważ ostatnio politycy na wielu rynkach zachodnich naciskali na większą możliwość naprawy. Koszty poniesione na samonaprawę są wysokie, a naprawa w Apple Store powinna być w większości przypadków tańsza, tak więc cały program moim zdaniem to tylko kamuflaż, aby zaspokoić tych, którzy naciskali na większą niezależność użytkowników.

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: