Apple planuje przenieść część produkcji MacBooków do Wietnamu

Po testach produkcyjnych w zakładzie Foxconn w Wietnamie, Apple podobno po raz pierwszy przeniesie część produkcji MacBooków Pro do kraju.

W ramach planów zmniejszenia zależności od Chin, Apple wcześniej badał tworzenie MacBooka Pro w Wietnamie. Teraz nowy raport mówi, że po uruchomieniu testowym Apple planuje wyprodukować pewną liczbę modeli MacBooka Pro w kraju od około maja 2023 roku.

Wygląda to w tej chwili tak, że Apple znalazło nowe lokalizacje dla swoich produktów. Po zmianach produkcyjnych MacBooka, wszystkie flagowe produkty Apple będą miały jeszcze jedną lokalizację produkcyjną poza Chinami: iPhone w Indiach oraz MacBook, Apple Watch i iPad w Wietnamie.

Oddzielna informacja mówi, że Foxconn ogłosił w sierpniu 2022 roku, iż planuje zainwestować 300 milionów dolarów w rozbudowę swoich zakładów w Wietnamie Północnym. W 2021 roku władze lokalne zatwierdziły nową fabrykę Foxconn o wartości 270 milionów dolarów.

W grudniu 2022 r. ujawniono, że Apple przyspiesza swoje plany przeniesienia części swojego łańcucha dostaw z Chin. Posunięcie to jest następstwem zarówno wcześniej rosnących sporów handlowych między USA a Chinami, jak i ostatnio pokaźnych przerw w dostawie prądu i blokad COVID w całym kraju. Wszystkie te kłopoty odbiły się poważnie na dostępności, a co za tym idzie, sprzedaży iPhone 14 Pro oraz 14 Pro Max.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply