Wg Gurman’a chip „M2 Extreme” nie ujrzy światła dziennego

Apple najwyraźniej zrezygnowało z planów utworzenia nowego Apple Silicon Mac Pro z wysokiej klasy chipem “M2 Extreme” z 48 rdzeniami procesora i 152 rdzeniami GPU. Tak twierdzi Mark Gurman w wydaniu jego biuletynu Power On. Gurman mówi również, że nowy Mac Pro będzie produkowany w Wietnamie, co jest wyraźnym odejściem od Intel Mac Pro “Made in USA” 2019.

Chip “Extreme” byłby zasadniczo podwójnym M2 Ultra. Wydaje się jednak, że złożoność i obawy dotyczące kosztów odłożyły te plany na półkę. Gurman nadal mówi, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowego Maca Pro z M2 Ultra w środku, z konstrukcją, która umożliwia rozszerzalność niektórych komponentów, takich jak pamięć RAM i pamięć masowa. Chip M2 Ultra będzie obsługiwał do 24 rdzeni procesora, 76 rdzeni GPU i do 192 GB ujednoliconej pamięci RAM.

Chociaż o wiele więcej niż większość ludzi potrzebuje, warto zauważyć, że 192 GB pamięci RAM nadal będzie znacznie mniejsze niż 1,5 TB pamięci RAM obsługiwanej przez komputer Mac Pro obecnej generacji 2019. Nie jest również jasne, w jaki sposób 76-rdzeniowy procesor graficzny będzie się układał, ponieważ obecny Mac Pro można teoretycznie skonfigurować z czterema wewnętrznymi kartami graficznymi. Aby złagodzić ten niedobór, Gurman twierdzi, że nowy Mac Pro zachowa opcje rozszerzalności pamięci RAM, pamięci masowej i innych komponentów, wykraczając poza to, co jest zawarte w samym chipie M2 Ultra.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply