Twitter blokuje konto Mastodon i linki do jego serwera

Twitter przeszedł daleko idące zmiany, od czasu przejęcia przez Elona Muska. Nowy szef próbuje wprowadzić swoje pomysły w życie, co nie raz wywołuje żywe reakcje.

Zablokowane zostało konto @ElonJet. Konto to należy do urodzonego w USA studenta Jacka Sweeneya z Florydy, który prowadzi również inne boty lotnicze na Twitterze i publikuje dane z publicznych danych lotu.

Ostatnio konto na Twitterze konkurenta open source Mastodona zostało zablokowane. TechCrunch donosi m.in.:

Wiele linków do Mastodona nie działa już na Twitterze, co oznacza je jako ‘potencjalnie szkodliwe’. Tweetowane linki do niektórych serwerów bez nazwy Mastodona w domenie nadal wydawały się działać w naszych testach. Zablokowane domeny obejmują mstdn.social i mastodon.social, podczas gdy linki do journa.host i innych nadal działają”.

Tymczasem linki do instancji Mastodon journa.host i SciComm.xyz również zostały zablokowane. Po przejęciu Twittera przez Elona Muska wielu użytkowników usługi krótkich wiadomości przeszło na zdecentralizowany alternatywny Mastodon lub równolegle prowadziło konta na obu platformach. Często wskazują swoje konta Mastodon w swoich profilach na Twitterze. Te linki do serwerów Mastodon są teraz zablokowane i towarzyszy im dodatek “Ostrzeżenie: Ten link może być niezabezpieczony”.

Pomijając wszystkie kontrowersje nagromadzone wokół decyzji Elona Muska, akurat blokowanie linków do Mastodona rozumiem. Nie chciałbym, aby na mojej stronie (w moim serwisie) promowano mojego konkurenta.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply