TP Link zyskuje certyfikat Matter dla marek Kasa i Tapo

W zeszłym miesiącu producent produktów inteligentnego domu TP-Link ogłosił, że otrzymał certyfikat Matter. W przyszłości oznacza to, że linie produktów zarówno Kasa, jak i nowszego Tapo zaczną wprowadzać produkty z certyfikatem Matter w nowym roku.

Pierwszym z tych produktów, który trafi na półki w 2023 roku, będzie nowa inteligentna wtyczka, która przeszła już testy UL w Ameryce Północnej i taka, która najprawdopodobniej będzie korzystać z WiFi, biorąc pod uwagę, że prawie cała ich linia produktów i tak wykorzystuje WiFi, bez wzmianki o protokołach takich jak Thread czy Zigbee.

Następnie firma planuje wypuścić nową listwę zasilającą, inteligentne przełączniki, inteligentne żarówki, a nawet koncentrator inteligentnego domu, który pozwoli na wystawienie czujników, które nie są kompatybilne z Matter, na działanie Matter.

Ponadto oddzielne aplikacje Tapo i Kasa zostaną również zaktualizowane do pracy z Matter.

Podczas gdy marki TP-Link koncentrują się na podstawowych produktach, takich jak inteligentne zasilanie i oświetlenie, firma zadeklarowała plany rozszerzenia tej oferty, gdy Connectivity Standards Alliance (CSA) zacznie włączać więcej kategorii urządzeń do standardu Matter, które obejmowałoby produkty takie jak odkurzacze robotów, dzwonki wideo i kamery bezpieczeństwa, z których dwa ostatnie są już uważane za standardowe kategorie w Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Assistant.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply