Przeprojektowane mapy Apple wprowadzone m.inn. w Belgii

Apple rozszerzyło swoje przeprojektowanie Apple Maps na pięć kolejnych krajów, w tym Belgię, Liechtenstein, Luksemburg, Holandię i Szwajcarię. Użytkownicy mogą spodziewać się szybszej i dokładniejszej nawigacji oraz bardziej szczegółowej prezentacji budynków, parków, lotnisk i centrów handlowych. Wyświetla również popularne lokalizacje, takie jak Pałac Wielkiego Księcia, Muzeum Nauki NEMO i zamki Bellinzona, w 3D.

Funkcja o nazwie „Siri Natural Language Guidance” pomaga również oferować wskazówki, które brzmią bardziej naturalnie i są łatwiejsze do naśladowania. Na przykład „Skręć w lewo na następnych światłach”. Mapy Apple udzielają kierowcom instrukcji dotyczących pasa ruchu, gdy zbliżają się do wyznaczonego zjazdu. Inna funkcja — fotoradar – ostrzega kierowców, gdy zbliżają się do kamery prędkości lub czerwonego światła i wyświetla ją na mapie. Użytkownicy iOS 16, zobaczą, że Mapy Apple mogą planować trasy z maksymalnie 15 przystankami i są one automatycznie synchronizowane między komputerem Mac i iPhonem.

Inne funkcje obejmują sekcję Ulubione dla często odwiedzanych lokalizacji, plany pięter lotnisk i centrów handlowych, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć, na którym piętrze się znajdują, lokalizacje łazienek oraz które sklepy i restauracje są otwarte.

Apple wprowadziło przeprojektowaną wersję Apple Maps z iOS 12 i stopniowo rozszerzyło ją na różne kraje na całym świecie po zakończeniu pełnego wdrożenia w USA w 2020 roku.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: