Kiedy zobaczymy AirPods Max 2?

Wprowadzając na rynek AirPods Max, Apple po raz pierwszy wprowadziło własny zestaw słuchawkowy nauszny. Miało to miejsce dwa lata temu w grudniu 2020 r. Wydaje się, że przyszedł czas na jego następcę. Wraz z wydaniem AirPods Pro 2 Apple pokazało, jakie nowe subtelności techniczne mogą również trafić do zaktualizowanej kopii nausznej. Mowa tu o takich nowościach jak: adaptacyjny tryb przezroczystości, odporność na pot i wodę zgodnie ze standardem IPX4, czujnik U1 do znalezienia za pomocą aplikacji Znajdź.

W październiku tego roku znany redaktor Bloomberga Mark Gurman poinformował, że następna generacja AirPods Max będzie wyposażona w USB-C i powinna zostać przedstawiona w okresie do 2024 r. Jeszcze przed premierą pierwszej generacji Gurman podejrzewał, że wystąpiły pewne wyzwania rozwojowe, co doprowadziło do opóźnień i ograniczonych funkcji. Możliwe, że druga generacja AirPods Max mogłaby zintegrować odrzucone funkcje, które nie trafiły do pierwszego modelu. Mówiono również o tym, że tak jak Apple Watch ma wymienne paski, tak i AirPods Max będzie miał wymienne poduszki nauszne. Poduszki nauszne są również trzymane magnetycznie i można je łatwo wymienić, na przykład alternatywą w innym kolorze lub wzorze.

Z kolei zespół MacRumors zastanawia się nad okresem między wydaniem jednej a drugiej wersji słuchawek.

Od 2019 roku co roku wprowadzany jest co najmniej jeden nowy produkt AirPods. Jak dotąd Apple wydaje się czekać od dwóch i pół do trzech lat na aktualizację każdego urządzenia AirPods, a od 2019 roku co roku aktualizowana jest inna linia produktów AirPods. Zgodnie z tym wzorem AirPods Max powinny być następnym urządzeniem AirPods, które otrzyma aktualizację, być może gdzieś między czerwcem a listopadem 2023 roku.

Czy te przypuszczenia się spełnią? Zobaczymy w przyszłym roku.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply