Apple chce produkować więcej iPhonów w Indiach

Apple od lat produkuje swoje produkty w Chinach. Jednak wydarzenia tego roku popchnęły firmę do szukania innych lokalizacji zakładów produkcyjnych. Apple zakłada zakłady produkcyjne w Indiach, Wietnamie, a nawet w Arizonie. Poinformowano, że moce produkcyjne iPhone’a w Indiach wzrosną potrójnie w ciągu najbliższych dwóch lat. Raport, który mówi o potrojonych mocach produkcyjnych, cytuje drugiego dyrektora, według którego Apple polecił swoim producentom kontraktowym Foxconn, Pegatron i Wistron, aby zwiększyli swoje możliwości i siłę roboczą w Indiach.

Podstawowy plan produkcji większej ilości poza Chinami istnieje już od dłuższego czasu. Zależność od Chin była początkowo obciążona konfliktem handlowym między USA a Chinami około 2016 roku, ale Apple był w stanie przetrwać tę sytuację geopolityczną stosunkowo bez szwanku. Niemniej jednak w tym czasie firma zintensyfikowała wysiłki na rzecz dywersyfikacji łańcucha dostaw. Plan został jednak spowolniony z powodu pandemii.

Apple odniósł mniejszy sukces w unikaniu zakłóceń w pandemii. Chiny nadal egzekwują surowe środki blokujące w celu powstrzymania epidemii COVID-19. Środki te kilkakrotnie zatrzymały chińskie fabryki iPhonów w ciągu ostatnich dwóch lat. W przyszłości Apple chce mieć lepszą pozycję i wymaga od swoich producentów kontraktowych przeniesienia produkcji.

Dopiero w tym tygodniu okazało się, że Foxconn zainwestował 500 milionów dolarów w swoją indyjską spółkę zależną w nadziei na zwiększenie zdolności operacyjnej w kraju. Apple i jego dostawcy produkują już kilka modeli iPhone’a w Indiach, w tym nowego iPhone’a 14. Ekspansja powinna obejmować większy eksport urządzeń do sprzedaży na całym świecie. W Indiach powinny również być planowane wyprodukowanie innych urządzeń, takich jak iPad.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: