Apple chce przenieść produkcję iPada do Indii

Nie da się ukryć, że Apple straciło w tym roku dużo na tym, że Chiny wprowadziły Lock-Down w swoich zakładach. iPhone 14 Pro i Pro Max są bardzo trudno dostępne. Do tego dochodzi również sytuacja polityczna w Chinach.

W związku z tym Apple zaczęło myśleć o większej niezależności od zakładów produkcyjnych w Chinach. W tym tygodniu otrzymaliśmy potwierdzenie, że Apple będzie kupowało w przyszłości chipy z fabryk w Arizonie.

Apple rozważa również przeniesienie części produkcji iPada do Indii. Aby nadal móc działać w przypadku izolacji politycznej Chin, Apple podobno bada przeniesienie części produkcji iPadów do Indii. Jak donosi amerykański kanał CNBC, rozmowy już trwają, ale podobno nie ma jeszcze konkretnych planów. Apple już buduje iPhone’y na subkontynencie na rynek indyjski. Z drugiej strony iPad pochodzi głównie z Chin i Wietnamu.

Z pewnością Apple będzie się starało przenieść jak najwięcej produkcji poza Chiny, aby nie być aż tak zależnym pod kątem produkcyjnym. Jak pokazała historia iPhone’a 14 Pro w tym roku, polityka Chin wobec Covid-19, przysparza Apple bardzo dużo problemów.

Tak więc Indie wydają się być bardzo dobrą alternatywą. Tym bardziej, że już częściową sprawdzoną, gdyż jak pisałem wcześniej, powstają tam iPhony na rynek indyjski.

macpretorians

Źródło: maclife

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: