Apple potwierdza produkcję chipów w USA

Dyrektor generalny Apple Tim Cook oficjalnie potwierdził, że jego firma zamierza kupić chipy do iPhone’a i Maca z nowej fabryki TSMC w Arizonie. Potwierdza przy tym plotki, które utrzymują się od kilku tygodni.

Apple będzie brało chipy z Arizony

W ostatnich tygodniach wielokrotnie słyszeliśmy dyskusje na temat budowy dwóch fabryk chipów TSMC w USA. Na drodze do większej niezależności od poszczególnych lokalizacji, sugerowano, że Apple będzie miał również swoje chipy produkowane przez TSMC w Arizonie w przyszłości. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie.

“A teraz, dzięki ciężkiej pracy tak wielu ludzi, chipy te można z dumą stemplować stemplem Made-in-America. To niezwykle ważny moment. Dziś łączymy wiedzę TSMC z niezrównaną pomysłowością amerykańskich pracowników. Inwestujemy w silniejszą, lepszą przyszłość, sadzimy nasze nasiona na pustyni Arizona. A my w Apple z dumą promujemy wzrost.”

Większość chipów jest obecnie produkowana na Tajwanie. Jednak wraz z budową drugich fabryk w Arizonie, część produkcji przeniesie się w przyszłości w USA.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: