Szwedzki system inteligentnego domu Plejd otrzymuje wsparcie HomeKit

Popularny szwedzki ekosystem inteligentnego domu znany jako Plejd dodał teraz oficjalną obsługę HomeKit do swojej bramy (model GWY-01), tym samym domyślnie ujawniając wszystkie urządzenia podrzędne podłączone do tego koncentratora HomeKit. Informacje takie wyszyły od Micke Rehn na stronie teknikvackan Dla tych użytkowników, którzy już korzystają z bramy firmy, wystarczy pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania układowego, aby skorzystać z tej nowej funkcjonalności.

Brama łączy się z routerem lub modemem przez port Ethernet a następnie nawiązuje połączenie z podłączonymi do niego urządzeniami podrzędnymi za pomocą technologii Bluetooth Mesh.

Siatka Bluetooth jest mniej powszechna niż Zigbee, Z-Wave i oczywiście Thread, ale siatka Bluetooth jest jednak używana również przez Xiaomi za pośrednictwem niektórych swoich produktów i bram, a także Yeelight, który oprócz korzystania z WiFi, używa również Bluetooth Mesh do swojej oferty produktów oświetleniowych Pro.

Plejd oferuje głównie rozwiązania oświetleniowe i energetyczne, poprzez szereg różnych przekaźników, sterowników, inteligentną wtyczkę, a także bezprzewodowy przycisk i rozwiązanie pokrętła obrotowego.

Pomimo uzyskania wsparcia HomeKit, nie ma wzmianki o żadnej przyszłej aktualizacji Matter, chociaż nie można tego wykluczyć. Nawet można tego oczekiwać. W momencie, gdy wszystkie firmy przyłączą się do Matter, nikt nie może sobie pozwolić na to, żeby zostać w tyle.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: