Apple Pay z opóźnieniem w Korei Południowej

Niedawno pisałem, że Apple Pay właściwie już już ma wystartować w Korei Południowej. Niestety użytkownicy będą musieli poczekać nieco dłużej niż oczekiwano. Dzieje się tak, ponieważ lokalna Służba Nadzoru Finansowego musiała przejrzeć warunki Apple Pay przed jego oficjalnym uruchomieniem w kraju, co zmusiło Apple do wstrzymania premiery w Korei Południowej.

Użytkownik Twittera Tommy Boi informuje, że wg Naver, Departament Usług Finansowych Korei Południowej zmienił warunki Apple Pay. Mimo to regulator powiedział, że “jest coś, na co należy spojrzeć osobno”, co wymaga “dalszych dyskusji z departamentem”.

Opóźnienie uruchomienia Apple Pay w Korei Południowej z pewnością zaskoczyło niektórych użytkowników, ponieważ Hyundai Card (karta kredytowa należąca do Hyundai Motor Group) reklamowała nawet platformę, która pojawi się w kraju 30 listopada. Teraz Naver uważa, że Apple Pay zostanie udostępnione w kraju pod koniec grudnia lub na początku stycznia 2023 roku.

W sierpniu Apple Pay przybył do Kataru przed Mistrzostwami Świata FIFA, które obecnie odbywają się w tym kraju. Tam Apple Pay współpracuje z American Express, Arab Bank, Commercial Bank of Qatar, Doha Bank i innymi. Usługa została uruchomiona również w Malezji, Mołdawii, Argentynie, Peru i Armenii na początku tego roku.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: