Fantastical podnosi ceny subskrypcji

Fantastical jest jak dla mnie najlepszym kalendarzem dostępnym na rynku. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak systemowy kalendarz. Różnicę można jednak zobaczyć już podczas pierwszych kroków w programie. Zestaw narzędzi, które oferuje Fantastical, stanowi o tym, że jest to kalendarz z górnej półki….zarówno narzędziowej jak i niestety cenowej.

Oprócz notatek przypominających, co i gdzie mamy załatwić, można utworzyć przypomnienia, które sygnałem dźwiękowym dadzą nam znać o sprawie do załatwienia. Możemy tworzyć własne kalendarze takie jak dom, prywatne czy praca. Każdy kalendarz możemy utworzyć z innym kolorem. Fantastical współgra z systemowymi przypomnieniami oraz z wpisami z OmniFocus. Do wpisu w aplikacji można dopisać notatkę, dołączyć załącznik lub wpisać adres strony internetowej. Jeśli chcemy wybrać się na jakieś wydarzenie razem ze znajomym, możemy dodać go jako uczestnika notatki. Wtedy on również otrzyma tą informację. Możemy również włączyć funkcję, która będzie wyświetlała kalendarz w wersji mini w górnym menu. Istnieje możliwość dodania gotowych kalendarzy, które nas zainteresują np Bundesliga.

Zmiana cen abonamentu Fantastical

Niestety teraz przechodzimy do sedna dzisiejszego tekstu. Do tej pory wersja premium kosztowała nas 39,99 dolarów. Wersja rodzinna 64,99 dolarów.

Jako wieloletni użytkownik Fantastical otrzymałem wczoraj maila od Flexibits.

“Ze względu na inflację i rosnące koszty, po raz pierwszy musieliśmy podnieść ceny od czasu wprowadzenia Flexibits Premium 3 lata temu” – przeczytałem w Mailu. Chociaż godne pochwały jest to, że ceny nie były podnoszone od ponad 3 lat, Fantastical zawsze był po prostu drogi.

Po podwyżce, która nastąpi w przyszłym roku ceny będą następujące:

Wersja premium – 56,99 dolarów

Wersja rodzinna – 89,99 dolarów

Myślę, że niektórzy subskrybenci nie zgodzą się z tą podwyżką i będą szukali alternatywy.

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: