SwitchBot Lock Retrofit Door Lock z HomeKit

Do tej pory produkty SwitchBot były dostępne na rynku amerykańskim. Wszystkie urządzenia SwitchBot można łatwo zintegrować z HomeKit za pośrednictwem Homebridge. Mamy wtyczkę Homebridge, którą oferuje sam SwitchBot, na stałe używaną i może zgłaszać niezmiennie niezawodną funkcję w połączeniu ze SwitchBot Hub Mini.

Obecnie SwitchBot wchodzi teraz również na rynek europejski z nowym produktem, SwitchBot Lock. Jest to niskobudżetowy zamek do drzwi modernizacyjnych, który jest przymocowany do istniejącego zamka do drzwi i klucza do drzwi. Instalacja zamka jest naprawdę łatwa i trzyma się tylko na stałe dzięki dołączonej podkładce samoprzylepnej. Do zamka dołączona jest klawiatura, odporna na warunki atmosferyczne. Jest ona zasilana bateriami CR123A.

Skróty Siri są bezpośrednio możliwe. Dzięki znanej wtyczce homebridge-switchbot, która wprowadza inne urządzenia producenta do ekosystemu Apple, nowa blokada SwitchBot Lock jest również bez problemu zintegrowana z HomeKit. Dzięki temu można za pomocą aplikacji Apple Home i oczywiście innych aplikacji HomeKit, sterować blokadą za pomocą Siri, automatyzacji i scen, jak każdą inną blokadą zgodną z HomeKit.

Zamek ten jest na pewno ciekawą, niezbyt drogą opcją dla inteligentnych drzwi. W styczniu 2023r. spodziewane są informacje od producenta na tema integracji jego produktów ze standardem Matter. Poczekamy – zobaczymy.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply