Hubitat zyska kompatybilność z HomeKit

Wielu użytkowników próbuje integrować urządzenia inne niż HomeKit właśnie z HomeKit. Dzieje się to za pomocą HomeBridge, HOOB i innych. Dobrą wiadomością dla użytkowników Hubitat jest to, że niedługo będą mieli oficjalną kompatybilność z HomeKit i podłączenie wielu urządzeń do HomeKit przestanie być jakimkolwiek problemem.

Aby wprowadzić koncentratory Hubitat (i podłączone urządzenia) do HomeKit, musisz również użyć HomeBridge. Teraz dzięki temu najnowszemu rozwojowi możesz nie tylko opuścić część HomeBridge, umożliwiając koncentratorom Hubitat połączenie bezpośrednio z HomeKit, ale zostanie ona oficjalnie certyfikowana.

Zespół Hubitat stwierdził za pośrednictwem swojej ostatniej transmisji na żywo na YouTube, że zostanie wydana aktualizacja dla wszystkich hubów Hubitat „Elevation”, która umożliwi integrację HomeKit, chociaż początkowa opcjonalna aktualizacja będzie wersją beta i jako taka pojawi się jako „niecertyfikowana” po dodaniu do HomeKit.

Gdy zespół uzyska oficjalną certyfikację, nie zobaczysz już tego komunikatu ostrzegawczego, który zwykle widzisz podczas dodawania instancji HomeBridge itp. Hubitat umożliwia użytkownikom podłączenie urządzeń Z-wave i Zigbee oraz posiada własny system do tworzenia automatyzacji i scen. To nowe opracowanie nie tylko otworzy o wiele więcej urządzeń dla HomeKit, ale pozwoli użytkownikom Hubitat korzystać z HomeKit i Siri natywnie.

Zapowiada się bardzo dobrze.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: