Apple TV+ chce pokazać piłkarską ligę Eredivisie

Jak donosi iCreate, Apple chce rozszerzyć swoją ofertę piłki nożnej w usłudze Apple TV+. Holenderski marketer sportowy Chris Woerts twierdzi, że Apple negocjuje prawa do transmisji meczów holenderskiej ligi piłkarskiej Everdivisie.

Apple TV+ chce nabyć prawa do transmisji ligi holenderskiej

Apple ma kilku silnych konkurentów w wyścigu o prawa do transmisji meczów ligi holenderskiej. Największymi konkurentami mają być prawdopodobnie Amazon i Netflix, które również chcą rozszerzyć swoje treści sportowe. Według Woerts zaangażowany jest również operator kablowy Ziggo, który rzekomo przedstawi ofertę w wysokości od 150 do 200 milionów euro rocznie.

Obecnym właścicielem prawd do transmisji Eredivisie jest ESPN. Wyłączność wygasa w 2024 roku. Szacuje się, że w okresie obowiązywania umowy ESPN 1,2 miliona osób było skłonnych do zakupu subskrypcji. Jest prawdopodobne, że Apple zaoferuje fanom piłki nożnej podobny pakiet do Eredivisie Games co do MLS, z miesięczną subskrypcją lub subskrypcją na cały sezon, aby zobaczyć wszystkie mecze.

Apple bardzo mocno wchodzi na rynek sportowy. Firma podpisała już kontrakt na MLB Friday Night Baseball, a także stara się zabezpieczyć Sunday Ticket NFL. Obecny kontrakt NFL z DirecTV wygasa po sezonie 2022-2023. W przypadku Sunday Ticket NFL, Apple był do tej pory uważany za najbardziej obiecującego pretendenta do praw, które mogą kosztować do 3 miliardów dolarów rocznie. Prawa mają zostać przyznane w przyszłym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply