Apple Pay może wystartować w tym tygodniu w Korei Południowej

Apple Pay jest teraz dostępne w dziesiątkach krajów, a Apple co roku pracuje nad rozszerzeniem tej listy. Teraz wydaje się, że platforma płatności cyfrowych Apple zostanie wkrótce uruchomiona w Korei Południowej. Lokalny bank ogłasza, że jego klienci będą mogli korzystać z Apple Pay od 30 listopada.

Jak udostępnił Tommy Boi na Twitterze, w środę, 30 listopada, pojawiły się reklamy Hyundai Card (karta kredytowa należąca do Hyundai Motor Group). Jednak Apple Pay nie został jeszcze uruchomiony w Korei Południowej, co sugeruje, że platforma zostanie oficjalnie uruchomiona w tym kraju jutro.

W październiku The Korea Herald poinformował, że niektórzy użytkownicy mieli dostęp do warunków Apple Pay, gdy próbowali dodać kartę Hyundai do aplikacji Apple Wallet. W tym czasie raport mówił również, że Apple Pay pojawi się w Korei Południowej w listopadzie „lub przynajmniej na początku grudnia” zgodnie z wyciekami dokumentów. Nie jest jednak jasne, czy Apple Pay zostanie uruchomiony w Korei Południowej wyłącznie z obsługą Hyundai Card, czy też będą też inne kompatybilne karty.

Przypomnijmy, że wiodącym krajem w płatnościach zbliżeniowych, a co za tym idzie również przez Apple Pay, jest Polska.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Apple Pay może wystartować w tym tygodniu w Korei Południowej

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: